Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال عكس زير آب
#1
سلام . براي عكاسي و فيلمبرداري  كردن در زير آب چه تجهيزاتي نيازه؟با 5 ميليون ميتونم تجهيزات رو خريداري كنم؟ممنون ميشم يه توضيحي در اين زمينه به من بدين.
خداوندا
رفتار ما را منطبق بر آيات روشن و عطرآگين قرآنت قرار ده ، و ما را لحظه اي به خودمان وا نگذار
دستمان را در دستانت محكم بگير و نگذار به بيراهه رويم ، كه دوري از راه روشنت ، جز تباهي چيزي بدنبال نخواهد داشت،و دوري از بهشت برين و در صف گمراهان قرار گرفتن ، نتيجه آن است.
https://telegram.me/madahyha
madahyha@
پاسخ
تشکر شده توسط: marzeye
#2
سلام دوست عزيز.

خيلي خوشحالم كه به مطالب عكاسي علاقه مند هستيد.
من ميتونم براتون با مبلغ 1.7 ميليون تومن ، لوازم  نو و تجهيزات كاركرده بسيار تميز رو با مبلغ 1.2 ميليون تومن براي عكاسي و فيلمبرداري با كيفيت HD رو براتون تهيه و ارسال كنم
توضيحات:
بهره‌برداری از دوربین عکاسی در زیر آب نیازمند استفاده از وسایل مخصوص و تکنیک ویژه‌ای می‌باشد که در این مبحث به آن می‌پردازیم.
تعدادی از سازندگان لوازم عکاسی محفظه‌هایی ضد آب برای دوربین‌های حرفه‌ای خود ساخته‌اند که می‌توان دوربین لنز و فلاش را به سادگی در آن تعبیه کرد و در زیرآب از آن استفاده نمود از طرفی دوربین، فلاش و نورسنج‌هایی که دربرابر نفوذ آب مقاوم هستند نیز برای این منظور ساخته شده‌اند که درصورت استفاده از آنها نیازی به محفظه مخصوص نیست و درواقع عکاس زیر آب باید بین خرید یک دوربین مخصوص زیر آب و یا تهیه محفظه‌ای که دوربین معمولی را دربرمی‌گیرد یکی را انتخاب کند. البته اگر محفظه‌ای بخرید که دوربین و لنزهای موجودتان در داخل آن قرار گرفته و به کار رود از نظر هزینه بسیار ارزانتر از خرید یک سیستم جدید دوربین و لنزهای ضدآب خواهد بود.
همانطور که می‌داند ضریب انکسار آب بیشتر از هوا است و این موضوع را می‌توانید با فروبردن یک میله یا یک تکه چوب در داخل آب امتحان کنید و ببینید که کوتاه‌تر و شکسته به نظر می‌آید، درواقع آب مانند یک لنز اضافی عمل می‌نماید و این موضوع باعث پدید آمدن سه مشکل به شرح زیر می‌شود:
١- اشیاء و موضوعات در زیر آب یک‌چهارم نزدیک‌تر از آنچه حقیقتاً هستند، دیده می‌شوند.
٢- اشیاء و موضوعات در زیر آب یک‌سوم بزرگ‌تر از اندازه واقعی‌شان دیده می‌شوند.
٣- زاویه پوشش لنز در زیر آب به میزان یک‌چهارم کاهش می‌یابد و این بدان معناست که مثلاً یک لنز ٣٥ میلی‌متری تبدیل به یک لنز حدود ٥٠ میلی‌متری خواهد شد.
دومین خاصیت آب، خاصیت جذب و به عبارت بهتر خورندگی نور است. یعنی نور به تدریج ضمن عبور از لایه‌های آب قوت و شدت خود را از دست می‌دهد. آب همچون یک فیلتر موجب جذب بخشی از نوری می‌شود که از خورشید به زیر آب می‌رسند. در فاصله یک متر از سطح آب، نیمی از نور قرمز موجود در نور خورشید حذف می‌شود و در ٥ متری تمام نور قرمز در ١٠ متری تمام نور نارنجی و در ٢٠ متری همه چیز به رنگ خاکستری مایل به آبی دیده می‌شود. با استفاده از فیلترهای قرمز با درجات مختلف؛ فلاش الکترونیک یا منبع نور مصنوعی می‌توان این اشکال را رفع کرد. بهترین موقعیت برای عکاسی در زیر آب در نور شفاف آفتاب و آسمان صاف و آب زلال و آرام پدید می‌آید. برای به حداقل رساندن لرزش دوربین بهتر است که برای لحظه‌ای ضمن چکاندن شاتر و همزمان با آن نفس خود را نگه داشت.
در پایان به خاطر داشته باشید هیچگاه وسایل مربوط به عکاسی در زیر آب را زیر تابش آفتاب نگذارید، زیرا گرمای آن سبب گشاد شدن واشرهای لاستیکی و درنتیجه مقدمه‌ای برای شروع نشت آب به داخل محفظه دوربین زیر آبی گردد.
زيباترين لحظات زندگي خود را ثبت كنيد
آموزش عكاسي در تلگرام
 https://telegram.me/photographis
@photographis
كانال معماهاي جديد و مغز به كارانداز درتلگرام
 https://telegram.me/check_brain
@check_brain
نمونه سوالات امتحانی در تلگرام
https://t.me/yadeazemon
@yadeazemon
پاسخ
تشکر شده توسط: marzeye


پرش به انجمن:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)